THE RIGHT PEOPLE A/S forlænger sponsoraftale med Odense Badminton Klub

The Right People A/S har udbygget aftalen og bliver nu officiel hovedsponsor for OBK, og indgår på niveau med OBK`s øvrige hovedsponsorer FYNSKE BANK og RSL Europe.

”Vi er glade for at forsætte det gode samarbejde med OBK, The Right People A/S  ser OBK som et kraftcenter i dansk badminton, og vi ønsker med vores hovedsponsorat at bakke op om talentudviklingen og eliten i klubben”

”Ligeledes har det været vigtigt for samarbejdet med OBK, at være en del af klubbens unikke netværk og arrangementer” siger Nikolaj Boe som er Adm. Direktør for The Right People A/S  

Formanden for Odense Badminton Klub, Henrik Kryger, glæder sig til samarbejdet:

”The Right People A/S passer supergodt ind i klubbens arbejde med at skabe et stærkt hold af sponsorer, der kan understøtte klubbens arbejde, ikke mindst med udviklingen af de næsten 200 ungdomsspillere vi nu har i klubben, siger Henrik Kryger og fortsætter:

”Samarbejdet med The Right People A/S kan også bidrage til, at Odense Badminton Klub kan fastholde en position i toppen af dansk badminton”

THE RIGTHT PEOPLE A/S researcher (som de eneste) – ”hvem-er-hvem” og hjælper virksomheder med data om beslutningstagere, de ikke kender i virksomheder de ikke handler med, markedsanalyse og headhunting. Se mere på therightpeople.dk hvordan og hvad det kan bruges til…

Yderligere info.

Kontakt:

Nikolaj Boe, mobil: 24 25 02 02

Henrik Kryger, mobil 23 44 14 50